Foto: Murr

Cvetka Bevc

Cvetka Bevc (1960), pesnica, pisateljica, glasbenica, rojena 1960, je na Filozofski fakulteti v Ljubljani zaključila študij muzikologije in primerjalne književnosti ter se izpopolnjevala na University College Cork.  Članica Društva slovenskih pisateljev, PEN in uredništva revije Poetikon. Živi in ustvarja v Ljubljani. Avtorica številnih radijskih iger, izdala čez dvajset književnih del, piše prozo, poezijo, mladinsko literaturo in dramska dela. Sodelovala na številnih branjih doma in v tujini, izbori njenih del prevedeni v več jezikov, prejemnica več nagrad, med njimi: z romanom Potovci med finalisti za nagrado kresnik 2012 in prejemnica nagrade Srebrno pesniško pero na Mednarodnem pesniškem festivalu Slovanski objem v Varni (Bolgarija) 2014.